Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna - Szczawnica

Oferta biblioteki

Udostępnianie zbiorów - zgodnie z ustawą o bibliotekach z 27.06.1997 r. i Statutem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnicy, księgozbiór liczący obecnie 25872 woluminów udostępniany jest na zewnątrz i na miejscu w czytelni, adresowany  do różnych grup czytelniczych i zaspokajający różnorakie potrzeby i gusty czytelnicze.

 

 

Czasopisma

Ważną część zbiorów biblioteki stanowią czasopisma. Służą edukacji oraz rozrywce i szybciej niż książka przekazują informacje o różnych wydarzeniach.
Oto lista tytułów czasopism, które możesz przeczytać w bibliotece:


Dzienniki:

  • Gazeta Krakowska


Tygodniki:

  • Angora
  • Newsweek  Polska
  • Tygodnik Podhalanski


Miesięczniki:

  • Poradnik Instytucji Kultury
  • Biblioteka Publiczna
  • Z Doliny Grajcarka
  • Poradnik domowy
  • National Geographic

 

 

Wypożyczanie międzybiblioteczne -  zamawianie książek w bibliotekach na terenie kraju na konkretne zapotrzebowanie użytkownika. Usługa jest bezpłatna.

 


 
  
 

Czytelnia - biblioteka poza tradycyjnym dostępem do księgozbioru, oferuje możliwość skorzystania z czytelni, w której udostępniane są: zbiory specjalne oraz czasopisma. Na miejscu skorzystać można z księgozbioru podręcznego: encyklopedii, leksykonów i słowników, albumów, atlasów oraz zbiorów regionalnych.

 


 
 
Wolny dostęp do półek - czytelnicy mają możliwość samodzielnego wyboru literatury.


 
 
 

Internet- istnieje możliwość skorzystania z czterech stanowisk komputerowych znajdujących się w czytelni. Stanowiska komputerowe są podłączone do Internetu. Można z nich korzystać nieodpłatnie.

 

 

Hot Spot - na terenie biblioteki działa bezprzewodowa sieć internetowa. Każdy czytelnik może podłączyć swój przenośny komputer nieodpłatnie.

 


 

Ksero - istnieje również możliwość wykonania kserokopii, dokumentów.


 


 
Academica  - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w  naszej bibliotece , kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

 

 

 

WIELKIE LITERY Książki dla osób słabowidzących
Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZYTAK 4 – USŁYSZ KSIĄŻKĘ- nowa oferta biblioteczna


Miło jest nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnicy otrzymała nieodpłatnie - na podstawie umowy użyczenia – urządzenie Czytak 4P, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące książek cyfrowych czytanych przez najlepszych lektorów. Urządzenie zostało zakupione ze środków MKiDN.

Nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała bezpłatnie także pakiet prawie 3000 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak.
Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z wadą wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

 

 

Katalog on-line

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek     8.00-16.00  

Wtorek                 8.00-16.00              

Środa                   12.00-17.00   

Czwartek             8.00-16.00

Piątek                   8.00-16.00

W czerwcu polecamy:

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Zegar

Cyberbezpieczeństwo